PROTEZ – ORTEZDE İNOVASYON SEMPOZYUMUNUN ARDINDAN

Türkiye Protez-Ortez Bilim Derneği tarafından düzenlenen “Protez Ortezde İnovasyon Sempozyumu”  9-10 Aralık 2022 tarihleri arasında Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Milli İrade Yerleşkesi Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Sempozyumun açılışında, Dernek Başkanı Prof. Dr. Fatih Erbahçeci Türkiye Protez-Ortez Bilim Derneğinin faaliyet kapsamı ve sempozyumun düzenlenme amacıyla ilgili bilgi vererek emeği geçenlere teşekkür etti. Sempozyumun açılış konferansı Ampute Milli Futbol Takımı oyuncuları ve teknik direktörü ile söyleşi yapılarak coşkulu bir şekilde gerçekleştirildi.

800’ den fazla katılımcı ile gerçekleşen sempozyum sahada aktif görev alan araştırmacı ve klinisyenleri, firma temsilcilerini ve öğrencileri bir araya getirdi. Stant alanlarında güncel uygulama örneklerini gözlemleme fırsatı yakalayan katılımcıların sempozyumu takip etme oranları ve geri bildirimleri olumluydu. Sempozyum süresince inovasyon temasına uygun olarak; saha uygulamaları, araştırma planlama, ürün geliştirme, projelendirme gibi birçok başlıkta panel ve konferans sunuldu. Ayrıca, güncel uygulamaları içeren workhsoplar düzenlendi ve bilimsel araştırma bildirilerine yer verildi. Sempozyumda sunulan en iyi üç bildiriye derece belgesi verildi.

Bir sonraki bilimsel faaliyetin Ekim 2023 tarihinde uluslararası nitelikte gerçekleşeceği bilgisinin paylaşıldığı sempozyum, iki günlük yoğun bir programın ardından sonlandırıldı.

Protez-Ortezde İnovasyon Sempozyumu’nun, protez-ortez alanında çalışan rehabilitasyon ekibini bir araya getirerek bilimsel paylaşımları ve sosyal birliktelikleri güçlendirdiğine ve protez-ortez alanında çalışan profesyoneller ile bu alanda hizmet veren firmalar arasında iş birliğini geliştirdiğine, iletişimi ve bilgi alışverişini sağlamak açısından faydalı olduğuna inanıyoruz.

Sempozyumun organizasyonunda emeği olan herkese, tüm değerli katılımcılara ve stant açarak sempozyumumuzu zenginleştiren firmalara çok teşekkür ediyoruz.

 

Prof. Dr. Fatih Erbahçeci

Türkiye Protez-Ortez Bilim Derneği Başkanı

 

 

 

 

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir